Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 25, 2021 in Motoryzacja |

Niezbędna wiedza każdego kierowcy

Trochę o kompresorach do warsztatu

Sprężarki powietrza, bo tak nazywa się również kompresory są powszechnie używane w wielu dziedzinach. Jednak są niezbędnym wyposażeniem każdego warsztatu samochodowego. Aby wybrać odpowiedni kompresor do warsztatu trzeba uwzględnić kilka ważnych kwestii. Po pierwsze jak często będzie on przez nas używany jeżeli będziemy go używać sporadycznie to sprężarka o pojemności 10 litrów w zupełności wystarczy. Po drugie trzeba się zastanowić czy będzie to sprężarka śrubowa czy może sprężarka tłokowa. Każda ma inne zalety oraz wady.

Filtr powietrza w samochodzie

Każdy z nas dba o swoje zdrowie w mniejszym bądź większym stopni. Jednak nie każdy z nas ma świadomość że jadąc samochodem też możemy chronić swoje zdrowie.My a raczej tak zwany filtr kabinowy chroni nas i nasze zdrowie przed kurzem i drobnoustrojami przedostającymi się z zewnątrz przez klimatyzację do naszego samochodu. Warto o nim pamiętać w szczególności gdy często korzystamy z samochodu. Ceny za filtry których jest cały wybór nie są wygórowane, warto raz na kilka miesięcy dokonać jego wymiany, w końcu chodzi tu o nasze zdrowie.

Jak zwiększyć moc samochodu

Oczywiście że jesteśmy w stanie za pomocą mechanika oraz sporych kosztów zmienić nasz zwykły samochód w nieco bardziej wyścigowy. Taką zmianę nazywa się chiptuning. Oznacza to, że za pomocą elektroniki mechanik dokonuje zmian w sterownikach naszego auta. Właśnie dzięki temu nasz samochód może zyskać nawet do 25% mocy więcej. W teorii więc im więcej nasz samochodów posiada mocy tym po przeprowadzeniu chiptuning’u zyska jeszcze więcej. Jest to dosyć niebezpieczny zabieg, jednak coraz częściej stosowany.

Części do samochodu

Tak bywa że raz na jakiś czas coś się musi popsuć w naszym aucie. Jest to normalna kolej rzeczy, że przedmioty się z czasem zużywają. Dlatego niezbędne jest odwiedzenie odpowiedniego sklepu posiadającego części samochodowe każdej marki. Zdarza się że niewielka usterka jest na tyle prosta, że jesteśmy w stanie naprawić ją sami. Z kolei czasem zdarza się większy problem i musimy odwiedzić warsztat samochodowy. I o ile jesteśmy w stanie samodzielnie zidentyfikować przyczynę i zakupić część, pozwala nam to trochę zaoszczędzić.

Felgi samochodowe

Wyróżniamy dwa dominujące materiały z których wytwarzane są felgi, a mianowicie jest to metal oraz aluminium. Coraz częściej wybierane są felgi aluminiowe, dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ ich niska waga idealnie wpływa na przyspieszenie naszego pojazdu. Dodatkowo posiada wysoką odporność na korozję, jest elastyczna co pozwala uniknąć złamań z przyczyny zderzeń tak jak dzieje się to w przypadku metalu oraz idealnie
chłodzi elementy znajdujące się w okolicach koła.