Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2018 in Motoryzacja |

Różne zastosowania quadów. Wyciągarki warn, budowa wyciągarki

Quad to pojazd maszynowy, którym kierować mogą już 14 latkowie, pod warunkiem zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii AM – tej samej, która upoważnia do prowadzenia motoroweru w miejsce istniejącej wcześniej karty motorowerowej. Być może właśnie ze względu na wiek osób upoważnionych do prowadzenia tego typu pojazdu często utożsamiany jest on z zabawką, której nie wykorzystać można w żadnym praktycznym celu. To błąd, quady mają bowiem wiele mniej lub bardziej przydatnych funkcji.

W jakim celu użyć quada?

Oczywiście zabawa znajduje się na tej liście – bez wątpienia sporą frajdą jest bowiem jazda po nierównym, często grząskim terenie. Równie popularne są różnego rodzaju zawody sportowe (mogą to być na przykład wyścigi, ale też jazda z przeszkodami i inne).

wyciągarki warn, budowa wyciągarki

Quady wykorzystywane są z powodzeniem w turystyce, są bowiem wygodnym i praktycznym środkiem transportu, który może zabrać turystów w różne niedostępne dla innych pojazdów miejsca. Dzięki quadom znacznie łatwiejsza może być także praca w polu albo w ogródku, odśnieżanie i tego typu czynności.
Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zaleca się zaopatrzenie w specjalną wyciągarkę do quadów – popularne są na przykład wyciągarki warn. Budowa wyciągarki gwarantuje silny uciąg i pracę w każdych warunkach.