Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2018 in Motoryzacja |

Różne zastosowania quadów. Wyciągarki warn, budowa wyciągarki

Różne zastosowania quadów. Wyciągarki warn, budowa wyciągarki

Quad to pojazd maszynowy, którym kierować mogą już 14 latkowie, pod warunkiem zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii AM – tej samej, która upoważnia do prowadzenia motoroweru w miejsce istniejącej wcześniej karty motorowerowej. Być może właśnie ze względu na wiek osób upoważnionych do prowadzenia tego typu pojazdu często utożsamiany jest on z zabawką, której nie wykorzystać można w żadnym praktycznym celu. To błąd, quady mają bowiem wiele mniej lub bardziej przydatnych funkcji.

W jakim celu użyć quada?

Oczywiście zabawa znajduje się na tej liście – bez wątpienia sporą frajdą jest bowiem jazda po nierównym, często grząskim terenie. Równie popularne są różnego rodzaju zawody sportowe (mogą to być na przykład wyścigi, ale też jazda z przeszkodami i inne).

wyciągarki warn, budowa wyciągarki

Quady wykorzystywane są z powodzeniem w turystyce, są bowiem wygodnym i praktycznym środkiem transportu, który może zabrać turystów w różne niedostępne dla innych pojazdów miejsca. Dzięki quadom znacznie łatwiejsza może być także praca w polu albo w ogródku, odśnieżanie i tego typu czynności.
Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zaleca się zaopatrzenie w specjalną wyciągarkę do quadów – popularne są na przykład wyciągarki warn. Budowa wyciągarki gwarantuje silny uciąg i pracę w każdych warunkach.