Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2018 in Motoryzacja |

Różne modele quadów – goldspeed mxr 2

Quady, zwane też wszędowłazami czy ATV (z angielskiego all-terrain vehicle) to przeważnie czterokołowe pojazdy, przeznaczone przede wszystkim do uprawiania sportu oraz rekreacji. Quad jest to pojazd otwarty, czyli pozbawiony kabiny.

goldspeed mxr 2

Przeznaczony jest głównie do jazdy poza utwardzonymi drogami. Pojazd tego typu jest przeważnie czterokołowy, choć zdarzają się też modele trójkołowe, sześciokołowe, ośmiokołowe, a także wyposażone w napęd gąsienicowy. Według oficjalnych regulacji quad używany powinien być przez pojedynczą, siedzącą na nim okrakiem osobę. Kierownica w quadzie powinna być typu motocyklowego, opony zaś powinny mieć obniżone ciśnienie, które znacznie ułatwią poruszanie się po grząskim, niewygodnym terenie. Sprawdzi się na przykład uniwersalny model opon Goldspeed MXR 2.

Typy quadów

Ze względu na sposób zastosowania quady dzieli się na trzy podstawowe grupy – sportowe, terenowe i rekreacyjne. Modele sportowe (nazywane także wyścigowymi) mają zwykle napęd na dwa tylne koła i duży skok zawieszenia. Modele terenowe charakteryzuje napęd na cztery koła, choć zazwyczaj przedni napęd może być odłączony. Quady rekreacyjne to modele pośrednie. Napęd w zależności od potrzeby może być na 2 lub 4 koła. Wykorzystywane są głównie do wyjazdów na wycieczki krajoznawcze i wszelkiego rodzaju imprezy grupowe – integracyjne, firmowe itd.