Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2018 in Motoryzacja |

Alternatywa dla samochodu – ixs firestroke

Niewątpliwie samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu, jednak swoich wiernych fanów mają też inne pojazdy mechaniczne. Do tych najchętniej wybieranych należą z pewnością motocykle, oraz wszędowłazy (czyli quady).

Motocykle

Motocyklem nazywa się jedno- lub dwuśladowe drogowe pojazdy mechaniczne, których masa nie przekracza 400kg. Zgodnie z obowiązującym Prawem o ruchu drogowym jest to pojazd samochodowy, zaopatrzony w spalinowy silnik o pojemności skokowej przekraczającej 50cm2. Osoby poruszające się za pomocą motocyklu powinny zaopatrzyć się w kask oraz specjalistyczny kombinezon (np. IXS Firestroke).

Quady – ixs firestroke

Odrobinę mniej popularnym, choć na popularności ciągle zyskującym środkiem transportu są także quady. Są to (zazwyczaj) czterokołowe pojazdy, które umożliwiają jazdę po trudnej, nierównej i nieutwardzonej powierzchni. Quadami legalnie poruszać się mogą osoby, które ukończyły 14 rok życia i posiadają prawo jazdy kategorii AM.

Zarówno motocykle, jak i quady swoją popularność zawdzięczają między innymi z powodu poczucia swobody, jakie dają osobom nimi kierującymi. Jazda staje się czymś więcej niż zwykłym przemieszczaniem, przemienia się w prawdziwą pasję.