Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 9, 2018 in Motoryzacja |

Quad – zabawka dla młodzieży? Koła i felgi do quada

Mało który pojazd poszczycić się może tak ciekawą funkcjonalnością, jaką może nam zaoferować quad, czyli zwykle czterokołowy pojazd przeznaczony do jazdy poza asfaltowymi, utwardzonymi drogami.

koła i felgi  do quada

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wadze (tak zwane lekkie modele, które spotykane są najczęściej nie przekraczają masy równej 350kg) a także specjalistycznej budowie (kierownica typu motocyklowego, koła do quada składające się z opon o obniżonym ciśnieniu, felgi do quada dopasowane do opon) pozwala dotrzeć w miejsca, w które nie uda się dojechać na przykład samochodem.

Jakie rodzaje quadów wyróżniamy?

To, jakiego typu quad będzie dla nas odpowiednie zależy od celu, w jakim planujemy go wykorzystać. Jeśli marzy nam się rywalizacja, udział w wyścigach, szybka jazda po trudnym terenie – odpowiedni będzie model sportowy. Dla osób, które potrzebują pojazdu, którym dojadą „wszędzie”, bez względu na podłoże, właściwy będzie model terenowy. W celach turystycznych i krajoznawczych, a także do zabawy (np. imprez firmowych, szkolnych, integracyjnych) najlepiej zaś sprawdzi się model rekreacyjny.