Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2018 in Motoryzacja |

Maxxis goldspeed. Popularne quady

Quady nazywane są często wszędowłazami, i jest to nazwa bardzo adekwatna do ich funkcjonalności. Są to bowiem pojazdy niewielkich rozmiarów, łatwe do prowadzenia, przeznaczone do jazdy poza utwardzonymi drogami. Dzięki tym cechom można nimi dotrzeć w wiele zakamarków niedostępnych przy pomocy innych środków transportu. Między innymi to świadczy o ich popularności. Są również bardzo popularne wśród młodszej młodzieży, która nie spełnia jeszcze prawnych wymogów do prowadzenia samochodu. Błędem jest jednak twierdzenie, że prowadzić quad może każdy.

Quady – regulacje prawne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, aby prowadzić quad lekki (czyli taki, którego waga nie przekracza 350kg a osiągana prędkość 45km/h) należy posiadać prawo jazdy kategorii AM, czyli takie samo, jak do prowadzenia motocyklu. Zdobyć je mogą osoby, które ukończyły 14 rok życia.

Budowa i typy. Maxxis goldspeed

Ważnymi elementami w każdym quadzie jest układ kierowniczy – powinien on być taki, jak w motocyklach, oraz opony o obniżonym ciśnieniu (np. maxxis goldspeed). Na podstawie swojej funkcjonalności wyróżnia się trzy rodzaje quadów – modele sportowe, terenowe i rekreacyjne.