Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 6, 2023 in Motoryzacja |

Czy warto oddać samochód do kasacji?

Współczesne auta to wytrzymałe pojazdy o niezwykle przemyślanej konstrukcji. Mimo to ulegają eksploatacji, a na drogach zdarzają się kolizje i wypadki. Czasem auto można naprawić, jednak nie zawsze jest to możliwe lub opłacalne. Co zrobić z pojazdem, który nie nadaje się do dalszego użytkowania? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Auto kasacja – pozbądź się samochodu w legalny sposób

Oddanie samochodu do kasacji to nie tylko kwestia wygody. Należy pamiętać, że legalne sposoby pozbycia się pojazdów są wyszczególnione w przepisach polskiego prawa. Służy to sprawnemu zarządzaniu odpadami i ochronie środowiska. Jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy twoje auto nie nadaje się do dalszego użytkowania, jest auto kasacja.

To sposób w pełni legalny; po kasacji otrzymasz dokument niezbędny do wyrejestrowania auta – zaświadczenie o demontażu pojazdu. Nie musisz także martwić się formalnościami. Wystarczy, że podpiszesz umowę, która w pełni chroni twoje interesy.

Wszystkie zasady są jasne i przejrzyste. Na miejscu otrzymasz gotówkę za swoje auto. Co istotne – na terenie miasta Warszawa stacja demontażu pojazdów odbierze twoje auto za darmo.

Złomowanie samochodów – jak wygląda kasacja pojazdów?

Oddanie samochodu do kasacji nie jest skomplikowane. Wystarczy, że zgłosisz się do punktu kasacji pojazdów. Nie musisz samodzielnie dostarczać samochodu (w przypadku niesprawnego auta byłby to zresztą duży kłopot). Skup aut dysponuje profesjonalną lawetą, która przyjedzie po twój pojazd.

Na miejscu otrzymasz wycenę i podpiszesz umowę. Wszelkie formalności są zredukowane do minimum, a ty nie musisz przygotowywać żadnych pism. Po podpisaniu gotowej umowy następuje demontaż pojazdu.

Złomowanie aut odbywa się zgodnie z Ustawą o Odpadach i Ustawą o Recyklingu Pojazdów Wycofanych z Eksploatacji. Po wszystkim otrzymasz zaświadczenie o demontażu pojazdów i możesz wyrejestrować swoje auto.

Kasacja samochodów – najważniejsze korzyści

Oddanie auta do kasacji niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie musisz się zastanawiać, w jaki sposób pozbyć się auta lub jak dostarczyć je na złom. Firma zajmująca się złomowaniem dysponuje profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu wszystko odbywa się legalnie i bezpiecznie.

Ponadto na miejscu otrzymasz gotówkę, którą możesz przeznaczyć na zakup nowego auta. Złomowanie samochodów to ostateczność, każdy właściciel z bólem serca oddaje swoje auto do kasacji. Niemniej czasami jest to najlepsze wyjście – jeśli twój samochód jest poważnie uszkodzony, a jego naprawa nieopłacalna.