Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 8, 2023 in Motoryzacja |

geometria kól Poznań

Gdzie wykonać geometrię kół w Poznaniu i okolicach?

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest konserwacja i prawidłowe utrzymanie pojazdu. Aby zadbać o dobry stan techniczny samochodu, należy regularnie poddawać auto konserwacji. Wiąże się to również z bezpieczeństwem. O dobrą stabilność i przyczepność pojazdu do nawierzchni zadbasz, wykonując taką usługę jak geometria kół. Podpowiadamy, gdzie wykonać geometrię kół w okolicy Poznania.

Geometria kół – Poznań

Jeśli interesuje cię mechanik Poznań to koniecznie zapoznaj się z ofertą działającego na tym terenie Serwisu Niedźwiedzia. Serwis ten jest częścią firmy Niedźwiedź Lock Sp. z o.o., cenionego w Polsce i na świecie producenta zabezpieczeń antykradzieżowych do aut oraz innych produktów mechanicznych. Auto serwis Poznań świadczy pełen zakres usług serwisowych.

W tym oczywiście także geometria kół Poznań. Za bezpieczeństwo jazdy odpowiada także regeneracja zacisków hamulcowych Poznań. Konserwacja pojazdu to nie wszystko. Profesjonaliści podejmą się nawet skomplikowanych napraw samochodu. Warto wiedzieć, że serwis działa nie tylko w Poznaniu, ale również w pobliskim Luboniu.

Możesz liczyć na wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Twoim samochodem zajmą się doświadczeni mechanicy i doradcy serwisowi. W warsztacie wykorzystywany jest wyłącznie profesjonalny sprzęt oraz nowoczesne narzędzia i urządzenia diagnostyczne.

Auto serwis, warsztat samochodowy – dlaczego należy regularnie wykonywać geometrię kół?

Geometria i zbieżność kół to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo na drodze. Odpowiednie parametry zbieżności i geometrii mają decydujący wpływ na wykonywanie manewru skrętu (zwłaszcza przy dużej prędkości). Nietrudno się zatem domyślić, że nieprawidłowości w tym zakresie mogą przyczynić się do kolizji.

Odpowiednio ustawiona geometria kół ma znaczący wpływ na przyczepność auta. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim podczas hamowania. Właściwa geometria kół ma również wpływ na zużycie opon i elementów zawieszenia. Takie usługi wykonują warsztaty samochodowe Poznań, auto serwisy i mechanika pojazdowa. Bez problemu znajdziesz specjalistę, który zajmie się tą kwestią.

geometria kól

Na czym polega usługa: zbieżność i geometria kół?

Mechanik Poznań reguluje zbieżność kół (zbieżność oznacza kąt pochylenia kół osi przedniej względem siebie). Taki „zabieg” powinno się wykonywać co 30 tys. km lub co 2 lata użytkowania pojazdu. Niemniej należy niezwłocznie wyregulować zbieżność kół w przypadku: gwałtownego wpadnięcia w duży ubytek w jezdni, uderzenia w krawężnik lub problemów z utrzymaniem toru jazdy.

Godny zaufania i profesjonalny serwis zajmie się ustawieniem geometrii kół. Na tę usługę składają się dwa etapy, a mianowicie: kontrola, a następnie korekcja kilku składowych (takich jak kąt pochylenia kół oraz kąt pochylenia sworznia zwrotnicy względem pionowej osi koła). Mówiąc zaś w skrócie, jest to ustawienie kół względem siebie i bryły pojazdu.