Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 13, 2017 in Nie sama motoryzacja |

Czym wyróżniają się błazenki?

Rybki błazenki to niezmiernie ciekawe stworzenia. Występują w naturze, można również z powodzeniem wprowadzać je do domowych akwariów. Czym się wyróżniają i dlaczego są tak popularne?

Rybki błazenki – gwiazdy filmowe

Ryby z gatunku Amphiprion, nazywane również błazenkami, olbrzymią popularność ostatnich lat zawdzięczają disnejowskiej animacji „Gdzie jest Nemo?”, opowiadającej o przygodach tytułowego błazenka i jego przyjaciół.

Rybki te w naturze żyją w rafach koralowych ciepłych mórz. Najczęściej występują w pobliżu ukwiałów, z którymi żyją w pełnej symbiozie. Żyją stadnie, z czym też związana jest ich dojrzałość płciowa. Prawdziwą ciekawostką jest fakt, że wszystkie błazenki rodzą się jako hermafrodyci, czyli osobniki mające zarówno męskie, jak i żeńskie organy. Dopiero w stadzie, gdy zostanie ustalona hierarchia, największy i najsilniejszy osobnik dojrzewa jako samica, a drugi co do wielkości jako samiec. Pozostałe pozostają niedojrzałe aż do chwili, gdy coś przytrafi się głównej parze. Wówczas dojrzewają kolejne osobniki.

Błazenki to niesamowite rybki, o pięknym i przykuwającym wzrok wyglądzie, które można również wprowadzać do akwariów morskich.