Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2017 in Nie sama motoryzacja |

Prawda czy Wyzwanie

Potrzeba rywalizacji towarzyszyła nam od zawsze, od dziecinnych lat ścigaliśmy się, graliśmy w chowanego czy na domowym podwórku staraliśmy się dokonać rzeczy których nikt przed nami jeszcze nie wykonał. Kiedyś była to niewinna, głównie dziecięca zabawa, w której po słowach “a załóż się” próbowaliśmy wykonać się salto, wejść na najwyższe drzewo, czy wypić całą butelkę oranżady za jednym przechyleniem butelki. Brak internetu i możliwości łatwego udostępnienia treści, tak jak ma to miejsce dzisiaj, sprowadziło zachowania te, do niewinnych wygłupów, dziś tego typu wyzwania nazywamy challengami, a filmy w których śmiałkowie próbują przekroczyć kolejne bariery, na platformach streamingowych potrafią osiągnąć często milionowe wyświetlenia.
Czym jest challange?
Challenge, w dzisiejszych czasach kojarzy się głównie z krótkimi filmikami udostępnianymi w sieciach społecznościowych. Najpopularniejsze obecnie są wyzwania żywieniowe, a wśród nich najczęściej spotykamy te które polegają na zjedzeniu (Czy bardziej pochłonięciu) określonej liczby kalorii w jak najkrótszym czasie. Gdy poświecimy troszkę więcej czasu na wyszukiwania tego typu filmów będziemy mogli odnaleźć m. in. jajeczny challange, challenge polegający na jedzeniu parówek bez gryzienia czy wyzwanie polegające zjedzeniu łyżki cynamonu.
Mentalność się nie zmieniła, zmieniły się możliwości. Dziś naszym podwórkiem dzięki pomocy internetu może stać się cały świat a grupa odbiorców z roku na rok znacznie większa.