Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 14, 2022 in Motoryzacja |

Motoryzacyjne legendy: Historie niezwykłych pojazdów i ich właścicieli

Historie niezwykłych pojazdów i ich właścicieli

Wśród miłośników motoryzacji krążą opowieści o niezwykłych pojazdach i ich właścicielach, które zapisały się na stałe w historii motoryzacji.

1. Ferrari 335 Sport Scaglietti Spider
Jednym z najbardziej znanych i pożądanych samochodów w historii jest Ferrari 335 Sport Scaglietti Spider. Ten wyjątkowy pojazd był własnością Sir Stirlinga Mossa, brytyjskiego kierowcy Formuły 1, który wziął udział w wielu wyścigach i zdobył wiele nagród. Samochód ten został sprzedany na aukcji za ponad 35 milionów dolarów, co czyni go jednym z najdroższych pojazdów na świecie.

2. Lincoln Continental Kennedy’ego
Lincoln Continental, w którym jechał prezydent John F. Kennedy w dniu swojego tragicznego zamachu, również stał się legendą. Ten ekskluzywny samochód o czerwonym kolorze został specjalnie zaprojektowany dla prezydenta Stanów Zjednoczonych i był używany tylko przez najważniejsze osoby w kraju. Po zamachu, samochód został zniszczony i nigdy więcej nie był używany.

3. DeLorean DMC-12
DeLorean DMC-12 to inny niezwykły pojazd, który zyskał kultowy status dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi i roli, jaką odegrał w filmie “Powrót do przyszłości”. Ten samochód był projektowany przez Johna DeLoreana, byłego dyrektora generalnego firmy General Motors. DMC-12 był produkowany tylko przez trzy lata i nie był zbytnio popularny z powodu swojej wysokiej ceny, ale dzięki filmowi stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie.

4. Shelby Cobra
Shelby Cobra to kolejny kultowy samochód, który jest nadal ceniony przez miłośników motoryzacji na całym świecie. Ten niewielki roadster był produkowany w latach 60. i był zaprojektowany przez legendarnego kierowcę wyścigowego, Carrolla Shelby’ego. Samochód był wyjątkowo szybki i świetnie się prowadził, co zapewniło mu wielu zwycięstw na torze wyścigowym.

5. Porsche 911
Porsche 911 to jeden z najsłynniejszych samochodów na świecie, który został zaprojektowany i produkowany przez niemiecką firmę Porsche od 1963 roku. Ten elegancki i szybki samochód stał się symbolem luksusu i doskonałej jakości, a jego udział w wielu wyścigach i rajdach sprawił, że zyskał on kultową pozycję w świecie motoryzacji.

Wszystkie te niezwykłe pojazdy i ich właściciele stanowią niezapomniane części historii motoryzacji i wciąż są inspiracją dla miłośników motoryzacji na całym świecie.