Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 5, 2018 in Nie sama motoryzacja |

Na niczym nie możesz się skupić? Sprawdź może masz niedobór witaminy pp

Witamina pp, znana również jako witamina b3 lub niacyna. Odpowiada za prawidłową pracę naszego mózgu. Wspiera układ nerwowy i hormonalny. Dba o prawidłowe stężenie cholesterolu i glukozy. Jeśli cierpimy na trądzik czy podrażnienia skórne również może się okazać, że brakuje nam witaminy pp.

Kiedy na niczym nie możesz się skupić

Bywa, że chodzimy zmęczeni, rozkojarzeni i na niczym nie możemy skupić uwagi. Jeśli problemy z koncentracją się nasilają może okazać się, że jest to spowodowane niedoborem witaminy pp. Niacyna wspiera bowiem nasze zdolności psychiczne. Pomaga mózgowi lepiej pracować, poprawia zdolność koncentracji. Jeśli w naszym organizmie znajduje się odpowiedni poziom tej witaminy czujemy się mniej znużeni i bardziej pewni siebie.

Koniecznie uzupełnij swoją dietę o te produkty

Witamina pp w czym ją znajdziemy? W celu uzupełnienia niedoborów warto sięgnąć po ryby takie jak mintaj, dorsz czy śledź. Jako dodatek możemy wybrać sałatę, szpinak i ziemniaki, które również są bogate w witaminę pp. Jeśli chodzi o kaszę to postawmy na gryczaną lub jęczmienną.

Zadbaj o odpoczynek

Uzupełnienie niedoborów witamin jest bardzo istotne jeśli chcemy aby nasz organizm odzyskał pełnię sił. Ważne jest również zadbanie o odpowiedni odpoczynek. Każdego dnia powinniśmy pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Długa gorąca kąpiel, spotkanie z przyjaciółką czy po prostu spędzenie wieczoru na kanapie. Taki czas na nicnierobienie każdemu z nas się należy. Nie powinniśmy mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.