Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 5, 2018 in Nie sama motoryzacja |

Na niczym nie możesz się skupić? Sprawdź może masz niedobór witaminy pp

Na niczym nie możesz się skupić? Sprawdź może masz niedobór witaminy pp

Witamina pp, znana również jako witamina b3 lub niacyna. Odpowiada za prawidłową pracę naszego mózgu. Wspiera układ nerwowy i hormonalny. Dba o prawidłowe stężenie cholesterolu i glukozy. Jeśli cierpimy na trądzik czy podrażnienia skórne również może się okazać, że brakuje nam witaminy pp.

Kiedy na niczym nie możesz się skupić

Bywa, że chodzimy zmęczeni, rozkojarzeni i na niczym nie możemy skupić uwagi. Jeśli problemy z koncentracją się nasilają może okazać się, że jest to spowodowane niedoborem witaminy pp. Niacyna wspiera bowiem nasze zdolności psychiczne. Pomaga mózgowi lepiej pracować, poprawia zdolność koncentracji. Jeśli w naszym organizmie znajduje się odpowiedni poziom tej witaminy czujemy się mniej znużeni i bardziej pewni siebie.

Koniecznie uzupełnij swoją dietę o te produkty

Witamina pp w czym ją znajdziemy? W celu uzupełnienia niedoborów warto sięgnąć po ryby takie jak mintaj, dorsz czy śledź. Jako dodatek możemy wybrać sałatę, szpinak i ziemniaki, które również są bogate w witaminę pp. Jeśli chodzi o kaszę to postawmy na gryczaną lub jęczmienną.

Zadbaj o odpoczynek

Uzupełnienie niedoborów witamin jest bardzo istotne jeśli chcemy aby nasz organizm odzyskał pełnię sił. Ważne jest również zadbanie o odpowiedni odpoczynek. Każdego dnia powinniśmy pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Długa gorąca kąpiel, spotkanie z przyjaciółką czy po prostu spędzenie wieczoru na kanapie. Taki czas na nicnierobienie każdemu z nas się należy. Nie powinniśmy mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.