Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 4, 2020 in Nie sama motoryzacja |

Silnik elektryczny czy spalinowy

Planując kolejny wypad nad wodę każdy hobbysta żeglugi wybiera się nowa przygodę, żeby odpocząć i przeżyć kolejną niezapomnianą żeglugę. Warto w tym momencie sprawdzić nasz ekwipunek ponieważ może się okazać, że nasz silnik do łodzi nie pracuje tak, jak powinien. Z tego też powodu warto zapoznać się rodzajami silników zaburtowych, które stanowią podstawowe wyposażenie łodzi motorowych, żaglowych czy wędkarskich. Jest również bardzo przydatny do amatorskich wypraw sportowych. Wszystkie istotne części silnika znajdują się w czwartek jednostce.

Rodzaje silników zaburtowych

Wśród silników zaburtowych rozróżniamy:
Silniki zaburtowe elektryczne, które mają główne zastosowanie w małych łodzi, ponieważ taki właśnie silnik charakteryzuje się małą masą. Pozwala to na łatwy montaż i bezgłośną pracę. Zaletą tego modelu silnika jest również pływanie łodziami z napędem na akwenach, które należą do strefy ciszy.
Silniki spalinowe to grupa obejmująca te silniki o większym spektrum zastosowań. Sprawdzają się one zarówno do mniejszych, jak i większych jednostek pływających.
Wybór silnika jest oczywiście jak najbardziej zależne od wielkości naszej łodzi oraz komfort użytkownika. Oczywiście na strefach ciszy czy akwenach śródlądowych należy wybrać silnik elektryczny, który jest łatwy w obsłudze, komfortowy i możemy to łatwo przenieść i zamontować. Co jest olbrzymim atutem. Może się również okazać, że w portach w których pływamy nie są dozwolone silniki spalinowe, których używamy na pełnych wodach. Wówczas silnik elektryczny stanowi zapasowe zasilanie na czas przebywania w porcie.
Pamiętajmy również, że w trakcie wyboru odpowiedniego silnika może nam pomóc w sklepie doświadczony specjalista że sklepu żeglarskiego. Na pewno pomożecie nam dobrać odpowiedni model do wielkości naszej jednostki pływającej jak i wód, na powierzchni których żeglujemy.
Jak widać rodzaje silników zaburtowych mają swoje zastosowanie w różnych warunkach i przy różnych łodziach. Dlatego tez warto zapoznać się z ich rodzajami.