Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 4, 2021 in Motoryzacja |

Klasyczne pojazdy filmowe: Samochody i motocykle w kinie

Pojazdy filmowe w kinie: Ikoniczne samochody i motocykle
W kinie często pojawiają się nie tylko bohaterowie ludzcy, ale również nieodzowne części krajobrazu, które odgrywają kluczowe role w filmach, jak samochody i motocykle. W tym artykule pokażemy kilka najbardziej kultowych i ikonicznych pojazdów filmowych.

“Back to the Future”: DeLorean DMC-12
“Back to the Future” to kultowy film z 1985 roku, który zyskał olbrzymią popularność dzięki swojemu niezwykłemu dystopijnemu uniwersum i rewolucyjnej ideologii podróży w czasie. Co jednak naprawdę przyciągnęło uwagę widzów, to DeLorean DMC-12 – samochód, którym poruszał się młody Marty McFly podczas swoich przygód. Ten niezwykły samochód, zaprojektowany przez Johna DeLoreana, stał się jednym z kultowych pojazdów kina lat 80-tych.

“Mad Max”: Pursuit Special Interceptor
“Mad Max” to postapokaliptyczny film akcji z 1979 roku, który wprowadził nas w mroczne i niebezpieczne środowisko, gdzie samochody i motocykle były jedynym sposobem na przetrwanie. Głównym pojazdem w “Mad Max” był Pursuit Special Interceptor, przerażający samochód który tak samo był brutalnie piękny, jak był funkcjonalny.

“Easy Rider”: Chopper
“Easy Rider” to klasyczny film drogowy z 1969 roku, który wprowadził modę na motocykle Chopper. Motocykle te były nietypowe – kilka artystycznych modyfikacji oraz wygląd przyciągały umysły młodych ludzi tamtych czasów. W filmie, Peter Fonda i Dennis Hopper podróżowali przez krajobraz Ameryki na swoich wspaniałych motocyklach.

“Blues Brothers”: Dodge Monaco ’74
“Blues Brothers” to kultowa komedia muzyczna z 1980 roku, której głównym bohaterami byli Jake i Elwood – bracia Blues, którzy postanowili rozpocząć karierę muzyczną. Ich pojazdem, którym podróżowali przez cały film, był biały Dodge Monaco ’74, który z pewnością wyróżniał się na ulicach Chicago.

“James Bond”: Aston Martin DB5
Aston Martin DB5 stał się kultowym samochodem dzięki produkcji James Bonda. Pojawił się on w filmie “Goldfinger” z 1964 roku i od tego czasu pojawił się w wielu innych produkcjach o Bondzie. Z biegiem lat, ten samochód stał się synonimem przebojowych, luksusowych samochodów klasy GT.

Podsumowując, samochody i motocykle odgrywają niezwykle ważne role w filmach. Często stają się one ikonami popkultury, a ich legendarna historia rozwija się wraz z pojawianiem się kolejnych kultowych filmów.