Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 2, 2018 in Motoryzacja |

Apteczka motocyklowa. Jakie są przydatne akcesoria motocyklowe?

Jazda motocyklem może być wspaniałą przygodą i metodą na aktywne spędzenie urlopu, zwiedzając piękne zakątki Polski (Droga 100 zakrętów) lub Europy (Istria, trasy w Rumunii). W jakie akcesoria powinniśmy się wyposażyć, żeby zawsze podróżować komfortowo?

Najistotniejsze są elementy wpływające na bezpieczeństwo. Niezbędny jest homologowany kask oraz protektory, chroniące wszystkie części ciała.

apteczka motocyklowa

Oprócz tego warto również zaopatrzyć się w sakwy i kufry, jeśli planujemy dłuższe wyprawy. W razie jakichkolwiek problemów, konieczna będzie również apteczka motocyklowa. Warto zatem od razu zadbać o jej przygotowanie i umieszczenie wszystkich potrzebnych medykamentów i środków sanitarnych.
Przydatny, zwłaszcza gdy podróżujemy w grupie, będzie również interkom. Współczesne modele są sparowane z telefonem i umożliwiają oprócz samej opcji komunikacji na krótki dystans, prowadzenie rozmów z bliskimi przez telefon, a nawet słuchanie ulubionej muzyki podczas jazdy.

Przed każdą podróżą powinniśmy dokładnie zaplanować trasę. Wówczas zorientujemy się, co tak naprawdę będzie potrzebne. Warto oczywiście odpowiednio przygotować się do drogi, żeby później móc swobodnie cieszyć się wyprawą.