Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2018 in Turystyka |

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej – droga 100 zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to wciąż mocno niedoceniony rejon naszego kraju. Kryje w sobie wiele tajemnic i miejsc o niesamowitym uroku, które zdecydowanie warto poznać.

Niesamowitym urokiem wyróżniają się piękne miasta tego fragmentu Dolnego Śląska. Wystarczy tylko wspomnieć zabytkowe Kłodzko z górującą nad miastem Twierdzą oraz malowniczą Bystrzycę Kłodzką, porównywaną niekiedy do Florencji. Region kryje w sobie jeszcze więcej niesamowitych miejsc, które nie są jeszcze całkiem zadeptane przez tłumy turystów. Obszar słynie z niewielkich miejscowości, ukrytych wśród lasów.

Szczególnie piękne jest Międzygórze – maleńka miejscowość, do której księżna Marianna Orańska sprowadziła tyrolskich osadników. Tak powstały domki w stylu alpejskim, wtulone w zbocza masywu Śnieżnika, z wodospadem Wilczki, spływającym kaskadami i muzeum zabawek w plenerze. Pałac księżnej można zwiedzać w odległym raptem o kilkadziesiąt kilometrów Kamieńcu Ząbkowickim.

droga 100 zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej

Nieco dalej w stronę Gór Stołowych zachwyci nas droga 100 zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej, powstała w drugiej połowie XIX wieku. To trasa przykuwająca rzesze motocyklistów, dzięki oferowanym widokom. Zza każdego z zakrętów wyłaniają się niesamowite formy ostańców skalnych.

Kotlina Kłodzka przyciąga tysiącem miejsc wartych poznania – zarówno dzięki pięknej przyrodzie, jak i zabytkom. Zanim wybierzemy się w dalsze podróże po Europie, warto odwiedzić ten malowniczy zakątek Polski.