Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2018 in Motoryzacja |

Przygotowanie motocykla do zimy. Jak przygotować motocykl do zimy?

Motocykle wymagają takiego samego, a możne nawet bardziej pieczołowitego, przygotowania do sezonu zimowego co samochody. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, żeby móc spokojnie korzystać z przejażdżek wraz z powrotem sezonu?

Przygotowanie motocykla do zimy

Jak krok po kroku przygotować nasz pojazd do zimowego odpoczynku? Wystarczy kilka prostych kroków.

Mycie to podstawa. Konieczne jest dokładne oczyszczenie wszystkich elementów. Używamy miękkiej gąbki, dużej ilości wody, szamponu, a w przypadku uporczywego brudu również benzyny ekstrakcyjnej i specjalnych płynów do mycia motocykli. Należy również wyczyścić i nasmarować łańcuch. Następnie należy dokładnie wypolerować wszystkie lakierowane elementy oraz oczywiście chromy. Kolejnym krokiem będzie wymiana oleju. Pozostawienie zużytego płynu, pełnego szkodliwych produktów spalania, może zaszkodzić silnikowi. Nie zapomnijmy również zatankować do pełna. Szczególnie trzeba o tym pamiętać, gdy zbiornik wykonany jest z metalu. Na koniec pamiętajmy o elektryce. Jeśli nie dysponujemy ogrzewanym garażem, koniecznie wyjmijmy akumulator i przenieśmy go w cieplejsze miejsce.

Warto dokładnie zadbać o nasz pojazd na zakończenie sezonu, dzięki temu będziemy mogli w pełni cieszyć się wiosennymi przejażdżkami.