Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 22, 2020 in Nie sama motoryzacja |

Co zrobić z gruzem po remoncie w Warszawie?

Zamówienie kontenera na gruz to nieodłączny punkt każdego remontu i budowy. Czy będą burzone ściany, czy tylko zrywane płytki – coś z gruzem zrobić trzeba. Jest to odpad, który nie może trafić do kosza na odpady zmieszane w altance śmietnikowej. Można za to oddać go do punktu selektywnej zbiórki odpadów, ale mało kto posiada odpowiedni transport, aby przewieźć setki kilogramów. Czysty gruz w pełni jest poddawany dalszej obróbce i nie stanowi odpadu zalegającego latami, tak jak plastiki.

Wybór firmy wywożącej gruz

Jak w niemal każdej branży, w Warszawie wybór firm, które zajmują się wywozem gruzu jest bogaty. Można wybierać spośród dużych przedsiębiorstw, które na co dzień odbierają również odpady z altanek śmietnikowych. Mają oni również podpisane umowy z miastem, dzięki czemu mają stały, główny zarobek. Wynajem kontenerów osobom fizycznym jest niejakim dodatkowym zajęciem. Innym wyborem są drobni przedsiębiorcy, którzy posiadają mniejszą flotę, ale często bardzo atrakcyjne ceny. Trzeba przyznać, że inwestor zawsze będzie szukał tam, gdzie są najtańsze kontenery na gruz w Warszawie. Remonty i budowa są w dzisiejszych czasach tak drogie, że każda oszczędność jest na wagę złota. Warto wspomagać również lokalne, mniejsze przedsiębiorstwa, które często mają dobre ceny.

Jak zamówić wywóz gruzu

Wiele osób stresuje się na samą myśl, że musi obliczyć jaka pojemność kontenera będzie mu niezbędna. Nie jest to jednak zadanie aż tak trudne. W wielu źródłach można znaleźć informację, że skucie kuchni i łazienki zajmie do 3 metrów sześciennych. Mowa tu oczywiście o płytkach podłogowych i ściennych. Burzenie ścian może dodać kolejne 5 metrów sześciennych. Nie zawsze może to być jednak prawdą. Jest to wszystko zależne, jakiej wielkości jest mieszkanie, jak wysokie i jak grube są ściany. Inaczej wygląda stare i nowe budownictwo. Mieszkania w kamieniach są wysokie, zatem i gruzu ze zburzonych ścian może być więcej. Kilkadziesiąt lat temu ściany były również o wiele grubsze. Jeżeli inwestor nie jest w stanie sam oszacować ilość gruzu, jaką wytworzy, z pomocą przychodzą wykwalifikowani pracownicy przedsiębiorstw, zajmujących się wywozem takich odpadów. W czasie rozmowy telefonicznej pracownik doradzi i pomoże wybrać odpowiedni kontener. Zostanie umówiony termin dostawy, czas potrzebny inwestorowi na zapełnienie pojemnika oraz termin odbioru. Warto zdać się na osobę doświadczoną i czasami wybrać odrobinę większy kontener, niż dwa razy płacić za mniejszy.

Ceny wywozu gruzu

Ceny wywozu gruzu są różne. W dużej mierze zależą od pojemności kontenera oraz od tego, czy wywożony będzie czysty gruz, czy inne odpady zmieszane. Inwestorzy będą patrzeć na najtańsze kontenery na gruz w Warszawie, ponieważ duże firmy oferują swoje usługi w dość wysokich cenach. Przystępne cenowo przedsiębiorstwa cieszą się zatem dużą popularnością wśród osób przeprowadzających remonty, czy budujących domy. Najtańsze kontenery na gruz w Warszawie niczym się nie różnią od drogich konkurentów. Proces współpracy z klientem wygląda tak samo, a odpady trafiają w odpowiednie miejsce. Jedyną różnicą może być fakt, że z powodu mniejszego taboru samochodów, odbiór kontenerów i ich dowóz może odbywać się w konkretne dni tygodnia.

Rodzaje kontenerów

Rodzajów kontenerów jest kilka. Różnią się jednak jedynie ładownością i rozmiarem. Inwestor może zamówić kontener już na 1 metr sześcienny odpadów. Maksymalnie kontenery maja ładowność 20 metrów sześciennych. Jest to jednak wielkość zdecydowanie za duża, szczególnie dla remontów w mieszkaniach w Warszawie. Optymalna wielkość to 10 metrów sześciennych przy generalnym remoncie. Ładowność takich kontenerów to kilka – kilkanaście ton. Dlatego też tak ważne jest miejsce, w którym zostanie postawiony kontener. Musi być ono twarde i stabilne. Inną możliwością są również Big Bagi, ale są one przeznaczone na maksymalnie 1,5 metra sześciennego odpadów. Dlatego też najczęstszym wyborem inwestorów są jednak kontenery.

Co dalej z gruzem?

Wiele osób zastanawia się, co dalej dzieje się z gruzem. Wielkość odpadów, nawet przy małym mieszkaniu, może być imponująca. Dla osób dbających o środowisko powinien być pocieszający fakt, że czysty gruz podlega w pełni dalszej obróbce. Jego zastosowanie jest szerokie w budownictwie, utwardzaniu dróg, czy łataniu dróg. Czasami, firmy odbierające gruz posiadają specjalne maszyny, które go rozdrabniają do różnych frakcji w taki sposób, że może on zostać sprzedany dalej.