Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 23, 2022 in Motoryzacja |

Jak powinno wyglądać polerowanie karoserii?

Polerowanie lakieru powinno pomóc w utrzymaniu blasku lakieru samochodowego. Według wielu polerowanie jest proste i wymaga tylko posiadania odpowiedniego preparatu, szmatki i maszynki do polerowania. Skorzystanie z najbliższej myjni da efekt jedynie na krótki okres czasu. Tymczasem odpowiedzią może być car detailing, który wydobędzie blask z samochodowego lakieru.

Jak skorzystać z car detailing’u, aby lakier samochodowy na tym skorzystał?

Skorzystanie z usługi car detailing pozwoli na ocenę stanu lakieru, a następnie umożliwi przeprowadzenie pełnej renowacji lakieru, po której będzie możliwe nałożenie bezbarwnych folii ochronnych na wypolerowaną powierzchnię oraz naniesienie  powłoki ceramicznej, która zabezpieczy lakier na lata i wydobędzie z niego głęboki połysk. Warto wziąć pod uwagę, że polerowanie lakieru samochodowego(czyli renowacja lub korekta) to praca wymagająca wielu etapów, aby przywrócić  perfekcyjny stan lakieru. Polerowanie karoserii na samym początku wymaga wieloetapowego procesu mycia, po którym można przystąpić do oczyszczenia lakieru. Przy czym eksperci wiedzą, że nie wolno usunąć całkowicie zewnętrznej warstwy bezbarwnej, gdyż stanowi ochronę koloru. W ramach usługi polerowania powinna zostać zmierzona czujnikiem grubość lakieru, co umożliwi dobranie właściwej techniki polerowania oraz dobranie odpowiednich kosmetyków. W ramach wykonywanej usługi powinno nastąpić zabezpieczenie elementów nielakierowanych. Przeprowadzone polerowanie musi usunąć wszelkie niedoskonałości z lakieru. Następnie dokonuje się odtłuszczania wypolerowanych fragmentów, po czym wykonuje się inspekcji lakieru samochodowego za pomocą specjalistycznych lamp. Dodatkową opcją może być nałożenie powłok ceramicznych czy zabezpieczenie bezbarwnymi foliami ochronnymi. Taki zakres usługi zapewni o dbałości i staranności wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Co może pójść nie tak przy polerowaniu w zakładzie lakierniczym i blacharskim?

Przy polerowaniu lakieru łatwo może dojść do błędu, który odbije się na wyglądzie samochodu. Polerowanie wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, ale także odpowiedniej klasy narzędzi oraz preparatów. Metoda polerowania musi zostać dobrana z uwzględnieniem:

  • skali uszkodzeń,
  • rodzaju lakieru.

Skorzystanie z usług profesjonalistów w zakresie car detailing’u zapewni nieskazitelny wygląd lakieru samochodowego. Polerowanie karoserii zapewni usunięcie wszystkich powstałych zarysowań oraz utlenionej warstwy (zmatowienia). Warto mieć świadomość, że do uszkodzenia lakieru może dojść nawet w trakcie pierwszego mycia serwisowego w salonie samochodowym, a przyczyną zwykle jest brak odpowiedniej wiedzy z zakresu kosmetyki aut.