Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2018 in Motoryzacja, Turystyka |

Motocyklowe odwiedziny Transylwanii. Rumunia na motocyklu

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wakacji, a motocykle to Twoja pasja, świetnym i coraz popularniejszym pomysłem jest wycieczka rumuńskimi szlakami.

Rumunia na motocyklu

Planując wyprawę motocyklem do Rumunii, koniecznie trzeba odwiedzić Drogę Transfogarską, czyli jedną z najpiękniejszych tras w Europie, wybudowaną na polecenie Nicolae Ceausescu w latach 70. XX wieku. Przebiega przez środkową część kraju, łącząc wieś Bascov (Wołoszczyzna) z Cartisoarą (Transylwania). Obok Transalpiny, jest jedną z najwyżej położonych dróg w Rumunii. Ponadto daje możliwość obcowania z zapierającą dech w piersiach przyrodą Karpat. Na trasie można również zobaczyć wiele zabytków, między innymi: zaporę na rzece Ardżesz, zamek Poienari, który był własnością Vlada Palownika.

Wspomniana wcześniej Transalpina jest położona jeszcze wyżej niż trasa Transfogarska i przebiega również w środkowej części Rumunii. Jeśli marzy Ci się wyprawa w stylu „Rumunia motocyklem”, to koniecznie trzeba się tam wybrać. Historia miejsca jest również spektakularna, gdyż niektóre źródła podają, że szlak w tym miejscu został już wytyczony na przełomie I i II wieku naszej ery.

Wybierając się na wyprawę, pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu motocykla, zabraniu odpowiednich ubrań oraz koniecznych zapasów. Wówczas bez przeszkód będzie można się cieszyć nieokiełznaną transylwańską przyrodą.