Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2020 in Motoryzacja |

Samochody i motocykle w kinie: Ikony filmowe na czterech i dwóch kółkach

Wśród ikon filmowych często znajdują się pojazdy, które zyskują popularność i kultową status. Oto kilka przykładów samochodów i motocykli, które przeszły do historii dzięki filmom.

KULTOWE AUTA W FILMACH:

– DeLorean DMC-12 z “Powrotu do przyszłości” – ten futurystyczny samochód z lat 80. stał się jednym z symboli kultowego filmu.

– Batmobile z serii „Batman” – każde kolejne wcielenie Batmobilu w serii filmowej zawsze było innowacyjne i imponujące.

– Ford GT40 z „Ford v Ferrari” – ten samochód wygrał w 1966 roku prestiżowy wyścig 24h Le Mans i stał się legendą.

– ECTO-1 z “Ghostbusters” – Kultowy samochód mistrzów polowania na duchy, która zawsze przyciąga uwagę dzięki świetnej charakterystyce.

KULTOWE MOTOCYKLE W FILMACH:

– Harley-Davidson z “Easy Rider” – Ten motocykl stał się ikoną wolności i reprezentuje subkulturę motocyklistów.

– T-800 z “Terminator 2” – Wcielenie Arnolda Schwarzeneggera w rolę Terminatora ogniwami zacumowanymi na harleyu zrobiło niesamowite wrażanie na widzach.

– K-1300 R z “The Dark Knight” – ten motocykl Batmana zasługuje na miejsce w historii dzięki swojemu niezwykłemu designowi i osiągom.

Samochody i motocykle często stają się ważnym elementem filmowej historii, stając się ikonami dla fanów kina. Zoptymalizowane modele, niezwykle szybkie, z dużą mocą, błyszczące i wspaniałe, robią niesamowite wrażenie nawet na tych, którzy nie interesują się motoryzacją. Często pojawiają się one w produkcjach holandzkich, jak Gooische vrouwen 2 lub Ron Goossens, Low-Budget Stuntman. Bez względu na to, na której płaszczyźnie, te ikony na czterech i dwóch kółkach zostają z nami na długo jednym ze symboli kinematografii.