Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2018 in Turystyka |

Wyprawa motocyklowa do Chorwacji. Piękno Chorwacji widziane z motocykla – motocyklem na Chorwację

Wakacyjna wyprawa motocyklem po Europie to wyzwanie, ale też niesamowita przygoda, która uzależnia i sprawia, że chce się wracać do tej formy podróżowania. Do często wybieranych kierunków należy bez wątpienia Rumunia (Trasa Transfogarska i Transalpina). Ponadto coraz częściej Polacy decydują się na wyprawę motocyklem do Chorwacji. Co można tam zobaczyć?

Wyprawa motocyklowa do Chorwacji

Jeśli szukamy trasy na naszą pierwszą wycieczkę motocyklem na Chorwację, warto rozważyć odwiedzenie Półwyspu Istria. To malowniczy rejon, znajdujący się w północnej części chorwackiego wybrzeża, tuż przy granicy z Włochami. Można pokusić się o zwiedzenie tras tuż przy brzegu, choć najciekawsze znajdują się nieco w głąb lądu, szczególnie jesienią, gdy temperatury nie są już bardzo wysokie, ale wciąż pogoda jest przepiękna i słoneczna. Oprócz spektakularnych widoków, można również skosztować specjałów lokalnej kuchni, a wieczorem skosztować win, z których słynie region (małmazji, muskatu i teranu).

motocyklem na Chorwację

Wyprawa do Chorwacji motocyklem to świetny pomysł na spędzenie wakacji, poznanie lokalnej kultury, zabytków, ale też czysty i nieskrępowany relaks w pięknych okolicznościach przyrody.